Warszawa: Chałubińskiego przy Alejach Jerozolimskich (nieaktywna)

Chałubińskiego przy Alejach Jerozolimskich (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Chałubińskiego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na ulicy Chałubińskiego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie

Kamera zainstalowana została przy skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Tytusa Chałubińskiego. Szklane oko kamery skierowane zostało w stronę ulicy Tytusa Chałubińskiego, w kierunku południowym. Ulica Tytusa Chałubińskiego rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy Koszykowej z aleją Niepodległości na południu, zaś kończy się na widocznym powyżej skrzyżowaniu, a przedłużeniem ulicy Chałubińskiego jest aleja Jana Pawła II. Kamera zamontowana została w samym centrum Warszawy, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki oraz Dworcu Centralnym. Zdecydowanie jest to chyba jedne z najbardziej tłocznych skrzyżowań w Warszawie.

W samym centrum Warszawy góruje monumentalny Pałac Kultury i Nauki, najwyższy budynek w stolicy, który od lat jest siedzibą wielu firm, a także instytucji użyteczności publicznej. Wewnątrz działają teatry, kina, księgarnie, muzea oraz instytucje naukowe. Oprócz wspomnianych, w PKiN znajduje się także Sala Kongresowa, będącą największą w Polsce salą konferencyjną, która jest w stanie pomieści 3 000 osób.

Józef Stalin zainicjował budowę Pałacu Kultury i Nauki. Obiekt miał być darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Obecnie jest to jeden z najważniejszych symboli Warszawy, choć przez lata bardzo często pojawiał się pomysł zlikwidowania reliktu minionej epoki. Pałac Kultury i Nauki dysponuje tarasem widokowym. Znajduje się on na 30 piętrze (114 metrów), skąd roztacza się kapitalna panorama Warszawy.

Obowiązkowym punktem zwiedzania Warszawy jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które zostało otwarte w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania w trakcie II wojny światowej. Muzeum jest swoistym wyrazem hołdu dla wszystkich walczących za wolną i niepodległą Warszawę i Polskę. Muzeum Powstania Warszawskiego swoją siedzibę ma w dawnej elektrowni tramwajowej, będącej zabytkiem architektury przemysłowej z początku XX wieku. Usytuowane jest przy zbiegu ulicy Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Warszawskie Muzeum poświęcono całkowicie tragicznym wydarzeniom 1944 roku. Wnętrze łączy ze sobą nowoczesność z historią. Nowoczesne środki prezentacji zdecydowanie łatwiej przemawiają do widza w wieku szkolnym, którym łatwiej zakorzenić te wydarzenia w świadomości narodowej. Warto tutaj wspomnieć, iż wystawy są prezentowane w kilku językach, dlatego też warto tutaj zabrać znajomych z zagranicy.

Na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego warto zarezerwować sobie od dwóch do trzech godzin. Wybierając się w weekend z mniejszymi dziećmi, które raczej nie będą zainteresowane wystawą, można je pozostawić w Sali Małego Powstańca, gdzie pod opieką instruktorów dzieci będą się bawić i uczyć.

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl