Warszawa: Czerniakowska przy Gagarina (nieaktywna)

Czerniakowska przy Gagarina (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Czerniakowskiej przy Gagarina w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na ulicy Czerniakowskiej przy Gagarina w Warszawie

Powyższe zdjęcia nadawane są przez kamerę zamontowaną przy skrzyżowaniu ulicy Czerniakowskiej z ulicą Jurija Gagarina. Obiektyw kamery skierowany został na północ, w kierunku ulicy Czerniakowskiej, stronę Mostu Łazienkowskiego.

Ulica Jurija Gagarina położona jest na osiedlu Sielce. Rozpoczyna się przy ulicy Czerniakowskiej i biegnie do ul. Belwederskiej. Ulica Gagarina powstała w 1957 roku, początkowo jako Nowoparkowa, w miejscu wytyczonych w XIX i XX wieku uliczek osady Sielce. Natomiast ulica Czerniakowska, widoczna na powyższych zdjęciach z kamery, jest jedną z głównych ulic dzielnicy Mokotów. Rozpoczyna się przy placu Bernardyńskim i biegnie do ul. Ludnej.

Tuż na północ od skrzyżowania ulicy Czerniakowskiej z ulicą Gagarina znajdują się Królewskie Łazienki, będące najładniejszym warszawskim zespołem parkowo-pałacowym. Jest on udostępniony przez cały rok dla turystów i mieszkańców. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż jest to jeden z najpiękniejszych tego typu zespołów w całej Europie.

W obrębie Łazienek Królewskich zobaczymy piękny Pałac na Wodzie, Teatr na Wodzie, Pałac Myślewicki, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Ermitaż, Świątynię Egipską, Belweder oraz pomnik Fryderyka Chopina. Słynne Łazienki Królewskie założone zostały w XVII wieku przez Stanisława Lubomirskiego. Lecz obecny wygląd zawdzięczają królowi Poniatowskiemu (1732-1798). W tym samym czasie XVII-wieczna łaźnia, wybudowana według projektu Tylmana z Gameren, została przebudowana w piękny klasycystyczny Pałac na Wyspie, będący najładniejszym obiektem całego zespołu.

Wewnątrz Pałacu na Wodzie znajduje się piękne Muzeum, z licznymi dziełami sztuki. Na piętrze zero usytuowana jest fantastyczna Sala Balowa, kapitalny Pokój Bachusa, Gabinet Portretowy, Rotunda z posągami panujących oraz Galeria Obrazów, Kaplica i Sala Jadalna pamiętna z królewskich „obiadów czwartkowych”. Na pierwszym piętrze zaś znajdują się dawne apartamenty królewskie.

Na szczególną uwagę zasługuje także pałacowy park otaczający kompleks. Został on zaaranżowany w latach 1774-1784. Charakteryzuje się cechami regularnego francuskiego ogrodu z elementami parku angielskiego. Jest to miejsce szczególnie uwielbiane przez warszawiaków, a także turystów. Niestety przez to bywa tutaj bardzo tłoczno.

Przykładowe zdjęcie z ulicy Czerniakowskiej przy Gagarina w Warszawie

Przykładowy obraz z ulicy Czerniakowskiej przy Gagarina w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl